Автолюки мінівенів

Аварійно-вентиляційний люк на даху мінівена забезпечує вентиляцію салону. Через нього проникає не так багато пилу, як через вікна, а приплив свіжого повітря створює комфортні умови в салоні.

Ukrainian

Автолюки виготовляють з різних матеріалів. Верхня панель може бути зроблена з металу або скла (т.зв. жорсткі люки) або з водонепрніцаемой тканини (т.зв. м'які люки). І ті, і інші можуть мати ручний або електромеханічний привід.

Деякі люки комплектуються зсувними шторками, що послаблюють світло і потік повітря, що проходить через отвір. Перед переднім краєм автолюка розташовується спойлер (обтічник), що знижує аеродинамічний шум і зменшує вихрові освіти. Автолюки з електроприводом часто оснащуються контролерами, що дозволяє запрограмувати декілька положень люка.

Перед установкою люка виробляють розмітку даху, знімають оббивку стелі салону і за допомогою електроножиць вирізують отвір під люк точно за шаблоном. Вирізану частину даху зберігають, щоб у разі потреби використовувати в якості тимчасової латки.